Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


Spafoni-com’dan Masaj ve SPA Kullanım Alışkanlıkları Araştırması

Masaj Haberleri 2 Aralık 2015

Spafoni.com’un Kurucuları Mazhar Özgür ve Cenk Yurdakul, Türkiye’de termal tesislerle birlikte spa, masaj salonu ve sağlık merkezleri sayılarının 2.500’e çıktığının ve buralarda yaklaşık olarak 10 bin kişinin çalıştığını söylüyor.

turkiye-spa-aliskinligi

Spa Alışkınlığı Araştırması

spafoni.com’un, mevcut müşteri ve tüketici datalarını kullanarak, spa ve masaj kullanım alışkanlıklarını anlamak, tüketicilerin ihtiyaçlarını ortaya çıkararak sektörün daha kaliteli hizmet vermesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğiz “Masaj ve SPA Kullanım Alışkanlıkları Araştırması” sonuçları açıklandı.

Türkiye’de hizmet kalitesiyle öne çıkan spa masaj ve sağlık merkezlerini bir araya toplayarak, her zevke ve bütçeye uygun hamam, masaj ve sağlık hizmetlerini sunma vizyonu doğrultusunda, mevcut pazarı anlama ve daha iyi hizmet anlayışı sunma çabası ile Spafoni.com’un başlattığı araştırmanın sonuçları açıklandı.

Spafoni.com, gerçekleştirdiği lansmanın ardından hemen sonra, kaliteli hizmet veren spa ve masaj salonları ile tek tek bir araya gelerek, Spafoni.com’un hem tüketicilere hem de müşterilere sağladığı faydalar çerçevesinde, sektördeki kaliteli hizmet anlayışını arttırmak isteyen merkezler için nasıl farklı fırsatlar sunduklarını anlatıyor.

“2.500 tesis, 10bin kişi ve 400milyon dolarlık pazarda doğru hizmet ile doğru servisi sunmak önemli.”

Sektörün büyüklüğünün ise spa konseptiyle anılan otellerle birlikte yaklaşık olarak 400 milyon dolar civarında olduğunu ve özellikle spa konseptli otellerden dolayı sektörde yaklaşık 1000 kadar Uzakdoğulu’nun hizmet verildiğinden bahsediyor. İşte bu yüzden iş ortaklarına toplu iletişim çözümleri, kurumsal müşterilerine doğru hizmet vermenin öneminden bahseden Özgür ve Yurdakul, bu anlamda ilk adım olarak doğru ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçlara cevap veren alt yapı, yönetim ve pazarlama alanlarındaki ihtiyaçlara özel çözümler için bu araştırmanın öneminin altını çiziyor.

Tüketicilerin Masaj ve SPA kullanım tercihleri

– Spa ve masaj kullanımı konusunda rezarvasyonların % 67’si kadınlar tarafından gerçekleştiriliyor.

– Spa ve masaj kullanımı tercihlerinde %31 termal oteller, %37 Spa & wellness konsept otelleri ve %32 şehir spa & masaj salonları tercih ediliyor.

– Spa ve masaj kullanımında 25 – 35 yaş arası %29, 35 – 45 yaş arası %37 ve 45 yaş üzerinde ise %32 oranında tercih ediliyor.

– Spa’lardaki kullanıma baktığımızda genel olarak havuzlar %28, ıslak banyolar %34, kuru banyolar %29 ve soğuk banyoların kullanım oranı %9 şeklinde dağılıyor.

– Spa’lardaki terapi ve masaj kullanım dağılımı incelendiğinde %30 aromaterapi, %18 Thai, %11 köpük ve %28 ile selülit masajının en çok tercih edildiği görülüyor.

– Kadınlar en çok güzellik ya da cleopatro banyosunu tercih ediyor.

– Genç profesyonel ya da plaza çalışanı olarak nitelendirilen kitlelerin %50’si anti-stress masajlarını tercih ediyor.

– 45 yaş üzerindeki kitlelerde her 3 kişiden biri ise sağlığa bağlı sebeplerden ötürü refloxolgy masajlarını da tercih ediyor.

       

754 total views, 7 today

  

 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]