Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


Spa Tarihçesi

Ankara Spa, Ankara Spa Masaj, Ankara Spa Merkezleri, Ankara Spa Otelleri, Ankara Spa Tavsiye 8 Ocak 2016

Spa Tarihçesi

Son yılların en gözde kavramlarından biri hiç şüphe yok ki SPA. Kişiler günün yorgunluğunu, yaşadıkları stresi SPA merkezlerine giderek atıyor.

SPA bir kısaltma ve İngilizceden geliyor. Şifalı sular ile gelen güzellik anlamına geliyor. Konu su olunca da tarihinin çok eski olduğunu söylemeye bile gerek yok.

Ama yine de kısaca spa tarihçesi için temel şu bilgileri vermek mümkün:

Kısaca Tarihsel Süreç

Burada iki temel rivayet var. Hangisinin doğru olduğu tam olarak belli değil. Bir rivayete göre ilk önce Milattan Önce 2000 yılında Mısırlılar banyoları terapi amaçlı olarak kullanmaya başlıyor.

Bir diğer rivayet ise ilk defa Romalıların kullandığı.

Ancak bundan sonraki süreçlerde tüm tarihçiler hem fikir. Milattan Önce 500 yılına gelindiğinde Yunanlılar buhar banyoları kullanmaya başlıyor.

Milattan Önce 4. Yüzyıla gelindiğinde ise Yunanistan’da Asklepios’da hastanelerde özel bölüm ayrılmaya başlıyor.

Milattan sonra 43 yılına gelindiğinde Avrupa’nın birçok yerinde hamamlar görülmeye başlıyor.

1326 yılı ise bir milat. Zira Belçika’da kısa adı SPA olan şehir kuruluyor ve 1600 yılından itibaren Avrupa’da süreç hızla ilerleyerek günümüze kadar geliniyor.

    

909 total views, 2 today

  

 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]