Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


Masajın Faydaları

Ankara masaj evde, Ankara masaj salonları, Ankara masaj salonu, Ankara masöz ilanları 6 Mart 2015

Masajın Faydaları

Masaj, dünyanın her kıtasında en eski çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren bir yöntemdir. Fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak terapi görevi görür. Masaj sanatını icra edebilmek masajı yalnızca iyi yapabilmek ile alakalı değildir. İçsel olarak hislerinizi sevgi ve şefkat olarak karşı tarafa doğru şekilde ileterek huzura ulaştırmaktır. El ile yapılan masajlar kişinin bedenini geçerek ruhuna kadar işler ve karşı tarafın rahatlamasını sağlar. Sıcak ve uzman eller tarafından uygulanan masaj gerekli şefkati almanızı sağlar. Bu kavram Japon kültüründe “Shiatsu” olarak bilinir.

Masaj tekniği uygulanırken vücudun kan dolaşımı hızlandırılır ve kan ile oksijen vücudun tüm bölgelerine besin taşımaya başlar. Masaj seansının sonunda vücudun içindeki tüm stres ve negatif düşünceler bedenden dışarıya atılır. Kas gevşemesi gergin halde olan kaslar için gereklidir. Yorgunluk sebebiyle unutulan bu gerginlikler Masajın Faydaları ile ortadan kaybolur. Sinir sisteminin çalışması için lenf sistemlerini harekete geçirir ve vücudun bağışıklık sistemi masaj boyunca lenf düğümlerini hareket ettirdiği için hastalıklar ile de başa çıkmanız için ideal bir yoldur.

Masajın Cilde Faydaları Nelerdir?

Masaj deriyi tamamen canlandırıcı özelliğe sahiptir. Ter bezlerini ve derinin yağ bezlerini masaj yağları ile besler. Cildinizin üzerindeki kırışıklığı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan yaşlılık belirtilerini de ortadan kaldırır. Örneğin göz altı torbalarının ortadan kaldırılması için o bölgeye hafif basınç uygulanarak yapılan masajlar kısa süre içerisinde göz altı torbalarının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Beyniniz masaj sırasında kendisini uyku anındaki kadar huzurlu hisseder. Hastanelerin birçoğunda stres ve depresyon tedavilerinde de Masajın Faydaları teknikleri uygulanır. Doğum sonrasında da yeni anne olan bayanlara masaj uygulanabilir. Doğuma bağlı ağrıların ve psikolojik etkilerin ortadan kalkması için oldukça yararlı bir yöntemdir. Vücut üzerinde kalan atıkları doğru teknikler ile dışarıya atar ve varislere besleyici özellik sağlayan toksin sayesinde idrar yoluyla atıldığı için hemoroid, şişkinlik ve sırt ya da bel ağrıları gibi sıkıntıları ortadan kaldırır.

Masaj sayesinde ruhunuzu ve bedeninizi tüm olumsuzluklardan barındırarak kendinizi duygusal ve zihinsel olarak daha rahat hissedebilirsiniz.

 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]