Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


Masaj Yaptırmanın Faydaları Nelerdir

Ankara masaj evde, Ankara masaj salonları, Ankara masaj salonu, Genel, Masaj salonu ilan servisi 19 Ağustos 2015

                                             Masaj Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Masaj deyip geçmemek gerekir, çünkü masajın saymakla bitiremeyeceğiniz birçok faydası bulunuyor. Masajı günlük sıkıntılardan kurtulmak için de yaptırabileceğiniz gibi son zamanlar da doktorların reçetelerinde yazdığı masajlar ile de birçok hastalığın tedavisinde yardımcı uygulama olarak da uygulanıyor.

Deri üzerine yapılan masajlar öncelikle cilde yarar sağlar ve deri altındaki damarların çalışmasına yardımcı olur. Vücuttaki kan dolaşımını arttırarak damarların oksijen alımını arttırır böylece damarların daha iyi beslenmesi sağlanır. Damarlardaki oksijenin artması tüm vücudu etkileyerek vücudun çalışma sistemini düzenler ve bu etkileşim iç organlara dahi etki eder.

Akciğerlerde mukusun çözülmesini sağlar, sindirimi kolaylaştırır, kalın bağırsak hareketlerini arttırarak gaz problemlerinde ve karındaki şişliklerin inmesinde yardımcı olur.

Cilde uygulanan masaj ile lenf dolaşımı düzenlenir böylelikle dokularda biriken ödem ve toksinlerin atılması hızlanır. Bu sayede vücuda doğal detoks uygulanmış olur.

Ciltteki bu hareketlenme sadece vücudun iç kısmını değil cildin kendisini de etkileyerek cildin daha parlak ve genç durmasını sağlar.

Masaj uygulaması sırasında vücutta bazı hormonların salgılanması sağlanır. Bu hormonlar sayesinde vücutta var olan hastalıkların tedavisinde yardımcı olunur ve henüz kendisini göstermeyen hastalıklara karşı da vücut direnç sağlar

Damar, sinir ve hormonal yapıları uyaran masaj bunlar ile birlikte sınırlı kalmıyor masaj yapılan kişide psikolojik olarak da rahatlama sağlanıyor. Yorgunluktan kurtulmak, gerginliği azaltmak gibi birçok psikolojik faydası vardır.

Masaj Çeşitleri

Farklı kültürlerden gelen ve farklı teknik ve amaçlar için yapılan birçok masaj çeşitleri bulunuyor. Bunlardan birçoğu masaj salon merkezlerinde alanında uzman kişiler ile birlikte müşterilerine hizmet veriyor.

İsveç masajı, spor masajı, Thai masajı, refleksoloji, derin doku masajı, anti selülit masajı, anti-stres masajı, aroma relax masajı, Bali masajı, Tay yoga masajı, soğuk taş terapisi, çikolata terapisi, Küba masajı, hamile masajı, bebek masajı, sultan masajı, Mandara masajı, medikal masaj, geleneksel roma masajı, klasik masaj, kleopatra masajı gibi birbirinden farklı masaj türleri bulunuyor.

Ankara’da bulunan masaj salonlarından biride Ankara masaj salonudur. masaj salonu ile gün içerisindeki yoğun stresinizden kurtulun, güne daha keyifli ve dinç başlayın.

 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]