Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


İsveç Masajı

Ankara masaj evde, Ankara masaj salonları, Ankara masaj salonu, Ankara masöz ilanları 18 Mart 2015

İsveç Masajının Vücuda Faydaları

İsteğe göre vücudun bir kısmına ya da tamamına uygulanan İsveç masajı ile kan dolaşımı hızlandırılır, dokular- hücreler canlandırılır, dolaşımın düzenlenmesi sağlanır ve kas gerilimi en aza indirilerek konsantrasyon güçlendirilir. Masaj yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur masajı yapan kişinin alanın da uzman olmasıdır. Bunun yanı sıra her masaj seansında masaj yaptıran kişinin günün bütün yorgunluğunu atması ve yaşadığı iş stresinden kurtulması amaç edinir. Rahat ve bir o kadar da konforlu bir ortamda kişi hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlama yaşar.

Profesyonel kişiler tarafından uygulanan İsveç masajı, genellikle kişinin her yeni güne zinde başlaması ve yaşamın gündelik zorluklarından kurtulması amacıyla yapılır ve yaptıran kişinin dinlenerek gevşemesi sağlanır. Bu masaj yönteminde çoğu zaman rahatlatıcı ve hoş kokulu masaj yağları kullanılır fakat kişinin istekleri doğrultusunda yağ ve kayganlaştırıcı krem tarzındaki ürünler kullanılmayabilir.

İsveç Masajı Nedir?

Yaklaşık 60 dakika süren İsveç masajı, öfleraj, friksiyon, petrisai, vibrayon manipülasyonu ve tapotement içeren batı teknikleri ile yapılır. Uygulanan bu yöntemler sayesinde kişinin vücudunda her bölgeye iyi gelecek olan teknikler tercih edilir.

Öfleraj (Sıvazlama)

Doğru bir İsveç masajı, öfleraj ile başlar ve masajın sonunda da yine öfleraj ile biter. Bölgesel ya da tüm vücuda uygulanan masajda, öfleraj yani sıvazlama tek elle, çift elle ya da avuç içi ile yapılabilir. Uygun olduğu takdirde kol ve bacak bölgelerinde tek el ile yapılan sıvazlama, sırt bölümünde iki el ile uygulanabilir. Kalp yönüne doğru yapılan yönteme ise derin öfleraj denir. Kalbe doğru basınç arttırılarak yapılan işleme derin öfleraj, dönüş yönüne doğru ise basıncın azaltılarak yapılması işlemine ise yüzeysel öfleraj denir.

Pestisaj (Yoğurma)

 Tek elle ya da çift elle uygulanabilen pestisaj yani yoğurma işlemi sayesinde kaslar sıkıştırılır ya da esnetilir. Kaslar, hamurun yoğrulması şeklinde hareketler ile rahatlatılmaya çalışılır.

Friksiyon (Dairesel Hareketler)

Elin uçları, başparmak ya da elin tümü kullanılarak yapılabilen friksiyon, basınçla bölgeler üzerinde dairesel hareketlerin uygulanması işlemidir.

Tapotement (Darbeleme)

Kasları uyarmak için yapılan tapotement işlemi bir nevi darbelemedir. Bu uygulama en çok spor aktiviteleri yapılmadan önce kasları uyarmak için yapılır.

 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]