Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


Genel Ankara Masaj Salonları Tedavi Metotları

Ankara masaj evde, Ankara masaj salonları, Ankara masaj salonu, Ankara masöz ilanları 17 Eylül 2014

Genel Ankara Masaj Salonları Tedavi Metotları:

Ayurvedik tedavisinde uygulama, alışılmış tarzda ilaçlı bitkisel yağ ile birlikte yapılır. Yağlar masaja uygun biçimde seçilir. Her bir yağ 10 ile 50 arasında ottan hazırlanır.

Bütün yağlar denenmiştir ve masaj, rahatsızlıklara, vücut durumuna, yaş ve diğer sağlık faktörlerine göre 30dk ile 1 saat arasında sürer. Buna ek olarak Ankara Masaj Salonları rahatsızlığa göre 1 günde veya bir kür gibi 3, 5, 7, 14, 21 günde yapılabilir.

Yararları:

 • Senkronize masajın faydalı olduğu alanlar romatizma bakımı ve vücut dengesini düzenlemedir.
 • Ayrıca, görme kuvvetini artırır uykuyu sağlamlaştırır, yaşam süresini uzatır ve genel akıl sağlığını destekler.
 • Cilt dokusunu ve dış görünüşü olumlu etkiler ve cilt dokusunu daha yumuşak yapar.

Bitkisel Buhar Banyosu

Ter Tedavileri

Terleme vücut sisteminin çalışmasını kolaylaştırır. Gözenekleri açar ve salgı bezlerini temizler.

Terlemeyi sağlamanın başlıca iki yolu vardır.

 • Sıcak dışında, egzersiz yapmak, kalın giyecekler giymek ve hızlı alkol tüketmek vücudun terlemesini sağlar.
 • Aktif oda sıcaklığı, ilaçlı buhar, sauna, sıcak su şişesi, güneşlenme, ateşe maruz kalma sıcak nesnelerden doğan ısınma ve sıcak duş diğer yollardır.Fenalık geçirme, baş dönmesi, mide bulantısı, ateşlenme ve benzeri rahatsızlıklarda bu terapi kullanılamaz.
 • (Caster) Hintyağı ağacı kökü, arpa, (pnarnava) domuz otu, kulttha, siyah (gram) nohut, hünnap ve but otu gibi otlar vücudu terlemesini kolaylaştırır. Bu Ankara Masaj Salonları terapi hamilelere, kan düzensizliği olanlara, alkol kullananlara, çok zayıf veya çok şişman olanlara ve ishal, anemi, sarılık gibi rahatsızlıkları bulunanlara uygulanamaz.

Yararlan:

 • Buhar banyosu çevresel dolaşımı olumlu etkiler. Yüksek kan basıncını düşürür.
 • Ayrıca küçük bitkisel yağ parçacıklarının emilmesini ve ter bezlerinin, akciğerlerin ve böbrekleri gibi sistem içindeki salgı ve boşaltım organlarının temizlenmesini sağlar.
 • Bunun yanında bitkisel yağ banyosu sırasında kullanılan ilaçlar sertliği, acıyı ve şişmeyi giderir.
 • Vücuttan atılması gereken zararlı suyu dışarı atar.

Terapinin Uzmanlaşmış Şekilleri

Kerala’nın ünlü Ayurvedik bilginleri klinikle ilgili çok iyi sonuçlar veren özel tedavi tipleri geliştirdiler. Bu terapilerden bazıları şunlardır; Sekam (pizhichil), Kizhi, Dhara, Sirovasthi, Sirolepam, Pitchu, Thalam vb. Bunların bir kısmı son yıllarda bulunurken, bir kısmı da pratisyenler ve girişimciler tarafından ortaya çıkarıldı. Bazı geleneksel isimler, turistler için ve halk için değişime uğrayarak daha çekici hale getirildi.

Burada pratisyenler tarafından hazırlanan ve halka ait olan yöntemleri görüceğiz.

Pizhichil

Bu, sakinleştirici masaj yapılırken, vücuda ılık bitkisel yağın döküldüğü konforlu bir tedavi yöntemidir.Vücuda sürekli olarak ellerle Ankara Masaj Salonları yaparken, bez parçacıkları ılık bitkisel yağa batırılır ve vücuda sıkıca yerleştirilir. Masajı
yavaşça ve hafif yapın ve fazla basınç uygulamamaya gayret edin. Düzgünce bir tedaviye başlandıktan sonra, bu, vücudun uzun bir yaşam için hastalıklardan korunmasını sağlayacaktır. Hepsi bu değil, pizhichil, ayrıca romatizma rahatsızlıkları, kan basıncı, eklem ağrıları ve diyabet için birer çaredir.

Bu gençleşme tedavisi, yaşlanmayı, cilt bozukluklarını, geniş ölçüde romatizma sorunlarını ve bir çok kas düzensizliğini önler.

Bu tedavi son derece derin bir şekilde rahatlatır ve arındırır.Bu tedavinin, sağlığımızı korumamız, yaşlılık boyunca sağlıklı olmamız, romatizma gibi hastalıklardan uzak olmamız, felçten ve sinir bozukluklarından korunmamız için yılda bir kere yaptırmamız önerilir.

Uzhichil

Bu masaj tipi Kerala’da farklı bitkisel yağlarla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kizhi

Kizhi’nin iki çeşidi vardır. Elakizhi ve Choornakizhi.

Elakizhi

Bu tedavi yönteminde masaj kızartılmış tıbbi özellikli yaprakların bulunduğu torbalarla yapılır. Sertlik, vücut ağrısı gibi hastalıklara özellikle de kireçlenme ve felce karşı iyi, bitkisel bir tedavi yöntemidir. Bitkisel torbalar, çeşitli bitkilerle ve ilaçlı pudralarla hazırlanır. Bu torbalar ilaçlı yağlarda ısıtılırlar ve boyun, omuzlar, sırt ve ellerde aynı torba kullanılır.

Bu masaj etkilenmiş bölgedeki dolaşımı rahatlatır ve terlemeyi hızlandırır. Böylece vücut toksinleri ciltten atar. Ayrıca cildin güzelleşmesini sağlar ve çok rahatlatıcıdır.

Choornakizhi

Bu uygulamada vücut bitki pudralarıyla yapılan bir masajla terletilir. Bu tedavi nörolojik bozukluklar, romatizma, kireçlenme gibi hastalıklarda kullanılabilir.

Dhara

Bu kerala masajındaki en popüler yöntemlerdendir. Thailadhara, Thakradhara ve Ksheeradhara’yı içerir.

Kafa ve vücuda bolca ilaçlı yağ döküldükten
sonra, hasta tahta yatağa sırtüstü yatırılır ve boynunun rahat bir pozisyonda olması sağlanır. Sürekli olarak tedavi edici sıvı(ilaçlı yağ, kaynatılmış bitki suyu, süt veya diğer maddeler) belirli bir yükseklikten alına kesintisiz ve yavaşça, özel bir aletle dökülür. Tedaviden sonra, kafa havluyla tamamen kurutulur ve yağ tekrar kafaya uygulanır. Bu tedavi aynı zamanda bütün vücuda veya hastalığa göre belirli bölgelere uygulanabilir. İnsan vücudu ve zihni için gençlik ve dinçlik sağlar, buda yaşlanmaya karşı bir tedavi olmasını sağlar. Bu stres ve gerginliğe karşı özel bir masaj terapidir.

Ksheeradhara

Serinletici ve dengeleyici bitkisel yağların ve ilaçlı hayvansal yağların bir karışımı alına ılık ve sürekli bir biçimde huzurlu ve sessiz bir ortamda dökülür. Son derece rahatlatıcıdır. Merkezi sinir sistemini sakinleştirir ve pasifleştirir. Zihin ve duyuları durgunlaştırır. Bu işlem doğal iyileşme sürecini hızlandırır. Tedavi süresi 20 dakikadır ve zihnin açıklığını ve kavrayışını arttırır. Bu bütün vücuda ve zihne rahatlama sağlayan özel bir Ayurvedik tedavidir. Zorlu ve stressli bir günden sonra kendinizi ödüllendirmek için mükemmel bir yoldur.

Tedavisel nedenlerle Ksheeradhara tedavisi, eskiden kronik (nöromüsküler) kas-sinir bozukluklar ve hipertansiyon, uykusuzluk, depresyon, huzursuzluk, baş ağrıları, yorgunluk, vb. gibi hastalıkların tedavisinde kullanılırdı. Bu tedavinin, bireyin zihinsel, duygusal, durumları üzerinde güçlü etkileri vardır.

Aynı zamanda felç, yaşlılığa bağlı bunama ve diğer nörolojik hastalıkları önlemede ve korumada önemlidir. Daha ileri, uygun tedavilerle, bu prosedür aynı zamanda pskiyatrik ve piskosomatik hastalıklarda, uykusuzlukta ve genel halsizlikte kullanılabilir.

Thakradhara

Alına ilaçlı süt dökülerek yapılan bir tedavidir. Terapi, uykusuzluk, depresyon ve sedef hastalığına karşı çok etkilidir.

Kadidhara

Bu masaj suda pişirilmiş tahıl ürünlerinin ılık bir şekilde vücuda uygulanmasıyla kişide büyük bir rahatlama sağlar. Tedavi bütün romatizmal şikayetlerde ve özellikle kireçlenmede etkilidir.

 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]