Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


Çamlıdere masaj salonu

Ankara masaj evde, Ankara masaj salonları, Ankara masaj salonu, Ankara masöz ilanları 8 Temmuz 2015

Masaj Nedir?

Yunanca kaynaklı bir isim olup yoğurma anlamına gelir. Hafif dokunuşlar ile bedenin ruhen ve fiziksel olarak rahatlatmasını sağlayan tedavi şekline masaj denir. Masajlar evde yapılabildiği gibi salonlarda özel olarak yapılma imkânı da bulunuyor. En iyi salonlardan biri olarak gösterilen Çamlıdere masaj salonu aktif katılım sağlayanlar için harika rahatlama merkezi oluyor. Günün yorgunluğun hafif bir masajla atarak kendinizi ödüllendirin.

Masaj, kısımlara ve biçimlere ayrılıp birbirinden farklı yararları bulunuyor. Ülkelere göre de değişen masaj yöntemlerinin en bilindikleri arasında Tai masajı, Shıatsu masajı gibi. Kısımlarına göre bakıldığında klasik masaj, spor masaj, spa, aromaterapi olarak gösterilebilir.

Geçmişten bu yana 3000 yıldır yapılan ve her şekli ile tekrara tekrar yenilenerek farklılaştırılan masaj günlük yorgunluk kadar çeşitli hastalıklar için tedavi yöntemi olarak kullanım gösteriyor. Özellikle fizik terapi de kullanılan masaj yöntemleri bacaklardaki hücre yenilenmesi ve his kuvvetlendirmek için yapılıyor.

Sürekli kasılma yaşayan bölgeler için harika gevşetici olarak uygulanan masaj yanlış ve amatörce yapılması halinde kalıcı rahatsızlıklara, daha çok ağrıya ve yorgunluğa sebebiyet verebilir. Mesela, omurilik kısmana yapılacak yanlış bir hareket bitkisel yaşam gibi sonuca götürebilir ya da ödem oluşmuş bacağa yanlış bir masaj hareketi kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden insan vücudunun sinir noktalarını iyi bilerek o şekilde hareket edilmelidir.

Masaj kasların sıkı form kazanmasını değil en iyi ve yüksek potansiyelle gevşeme sağlar. Masajın bu etkisi dinlendirici faktör olduğu unutulmamalıdır.

Masajın Faydaları

Yukarıda bahsedildiği gibi dinlendirme ve gevşeme faaliyetinin yanında sağlık açısından birçok yararı bulunuyor. Bunların başında dolaşım sistemi ve sindirim sistemi geliyor. Özellikle kilo vermek amaçlı yapılan masaj yöntemleri son zamanlarda hanımların gözdesi oluyor. Sürekli olarak yapılması halinde verilen kiloların ardından kalan kötü görünümü yok eder. Direnç ve vücut yenilenmesine yardımcı olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirir.

Ayrıca belli noktalara yapılan baskılar ile vücut içindeki düğümler çözülerek kan dolaşımı rahatlar. Kalp kuvvetlenir ve damar hastalıklarına yakalanma riski daha aza indirgenebilir. Ek bilgi olarak kırışıklıklarını yok etmek isteyenler için yüz bölgesine uygulana masaj ve su içmek hızlandırıcı etkiye sahiptir. Çamlıdere masaj salonu ile bu ayrıcalığı yaşamak sizin elinizde.

 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]