Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap


Ankara Masaj Salonları Hakkında Birkaç Tavsiye

Ankara masaj evde, Ankara masaj salonları, Ankara masaj salonu, Masaj salonu ilan servisi 15 Eylül 2014

Ankara Masaj Salonları Hakkında Birkaç Tavsiye

Yağ

Hastaneye yatırılan bebekler üzerinde yapılan araştırma yağla uygulanan masajın kuru masaja oranla daha çok kabul gördüğünü gösterdi. Yağla yapılan masaj yeni doğmuş bebeklerde daha olumlu etkiler gösterdi.

Bebekler, yağlı masaj sonrasında kuru masaja oranla daha az stres belirtisi gösterdi (yüz buruşturma, yumruklarını sıkma gibi) ve körtizol (stres hormonu) seviyeleri düşük çıktı.

Yağ kullanılarak yapılan masaj, kuru masajın yarattığı sürtünme duygusu yerine bebeği yatıştıran kaygan hareket sağladığından daha kolay yapılır.

Ne Yağı Kullanılmalıdır?

Yenebilen herhangi bir hafif yağ kullanın. Çalışmalar, bebeklerin ve annelerin doğumdan hemen sonra birbirlerini kokularından tanıyabildiklerini gösterdi. Bebeğiniz sizinle derin bir bağ kuracak ve bu tanıma bağ sürecinin önemli bir parçası olacak. Masaj zamanı bu bağı ilerletebilir. Siz masaj yapmayı, bebeğiniz de masajı sizinle güvenilir bir bağlantı aracı olarak öğrenirken kullandığınız kokusuz yağ da sürece katılır. Masaj yağı olarak satılan üzüm çekirdeği ve badem yağı idealdir.

Mutfağınızdaki sebze yağını bile kullanabilirsiniz. Bebeklerin parmaklarını emmeye bayıldığını unutmayın ve yemeleri sorun oluşturmayacak bir yağ kullanın. Çocuğunuzun altına eski havlularınızdan serebilirsiniz çünkü yağı çarşaflarınızdan çıkarmak zor olabilir.

Daha sonraları, yürümeye başlamış bir bebeğe masaj yaparken daha rahat davranabilir tercih edeceğiniz herhangi bir kokulu yağ kullanabilirsiniz.

Ne Kadar Yağ Kullanılmalı?

Masaj yağı kuflanırken, elleriniz bebeğinizin cildi üzerinde rahatça hareket edecek kadar yağ kullanın. Eğer eliniz çok kolay kayıyorsa veya yağ gözle görülür şekilde parlıyorsa çok fazla kullanıyorsunuz demektir. Diğer tarafta, sürtünme ve çek(il)meler oluyorsa çok az kullanıyorsunuz demektir.

Tüm Dikkatinizi Bebeğinizin Üzerine Vöneltin

 • Zihninizi meşgul eden herşeyi uzaklaştırın
 • Gereksiz sözler sarfetme arzunuzu durdurun
 • Tüm beden ve duyularınla dinlemeye çalış
 • Onlara bir şey söylediğinizde, bebeğinizin size cevap vermesini bekleyin – onlar Size genellikle anlaşılmaz ağız hareketleriyle, yüz ve beden dillerini kullanarak cevap verirler
 • Derin nefes alın ve sevgi bağınızı muhafaza edin
 • Spor Masajı

  Tarafından de 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Ankara Spor masajı Ankara, masaj çeşitleri arasında en önü çeken masajdır. Çünkü sporcular için tedavi niteliğinde olan bir masaj çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Profesyonel spor yapan kişilere, atletlere özel bir masaj çeşidi olarak bilinir herkesçe. Bu masaj çeşidi sporcuları hazır hale getirmeyi amaçlayan bir masaj çeşididir. Spor öncesinde yapılarak olabilecek sakatlamaların önüne geçmek hedeflenir. […]

 • Masaj Yağı Eczane

  Tarafından de 9 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Eczane Türkiye genelinde yağın kullanım sürecinde masaj yağı eczane bünyesinde satılmaya devam edilen bir ürün olarak görüldüğü için aynı zamanda kaliteli olarak da tanımlanabiliyor. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bölgelerden satın alabilir, istediğiniz koku veya özel bir eklenti bulunan aroma temin etmek istediğiniz taktirde de her zaman için masöz sayesinde size […]

 • Masaj Yağı Gratis

  Tarafından de 15 Şubat 2018 - 0 Yorumlar

  Masaj Yağı Gratis Satışlarında oldukça yüksek rakamlar yakalanmaya başlayan masaj yağı Gratis mağazalarında çok büyük bir kitleye hitap edilebilmesini sağlayabiliyor. Gelecek yıllarda da ilgi görebilmesi ve özellikle de müşterilerin tamamen rahatlayabilmesi için oluşturulması nedeniyle de yağların herhangi bir alan yerine aslında tüm vücuda özel olarak belirlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Yedi gün yirmi dört saat […]